Szerző: Boris Kálnoky
"Az Európai Unió jogállamisági mechanizmusa arra szolgál, hogy megakadályozza a visszaéléseket az uniós forrásokkal? Vagy hogy politikailag átalakítsák a tagállamokat? Ez a vita már régen eldőlt.
Szerző: Boris Kálnoky
"Az Európai Unió jogállamisági mechanizmusa arra szolgál, hogy megakadályozza a visszaéléseket az uniós forrásokkal? Vagy hogy politikailag átalakítsák a tagállamokat? Ez a vita már régen eldőlt.
A strategic-culture.org oldalán megjelent cikk fordítása
Szerző: Natasha Wright
Ha ez nem lenne olyan komoly, valószínűleg mulatságos lenne látni, hogy a két szuperhatalom komoly összetűzésbe lép egy léggömb miatt. Kína azt állítja, hogy ez csak egy meteorológiai léggömb, de az USA éppen ellenkezőleg, minden bizonnyal „kémballon”. Úgy tűnik, ez meglehetősen súlyos következményeket okozott és fog okozni, mivel a szóban forgó vétkes léggömb egy hétig lebegett Amerika felett. Úgy tűnik, stratégiailag érzékeny pontok felett repült, és ami a legfontosabb, az interkontinentális ballisztikus rakétabázis felett. Az Egyesült Államok úgy döntött, hogy nem lövi le azonnal, ez a döntés még egy laikus számára is furcsának tűnik, mivel az USA vaskalapos hatalomnak tartja magát, nem lehet vitatkozni, de ezen a ponton úgy tűnik, hogy az Egyesült Államok politikai elitje és a közvélemény esztelenül megijedt egy egyszerű időjárási léggömbtől.
A Legfelsőbb Bíróság semmissé nyilvánította azt a kormányhatározatot, amely révén a „székely zászló” vált Sepsiszentgyörgy zászlójává, indoklás, nem szerepelnek rajta a román jelképek.
De mi lenne egy román jelkép Háromszéken?
A félvilág széles szájjal röhög a kitalált történelmi mesén a dák–római folytonosság elméleten. Nem sok közük van a romaiakhoz és még kevesebb a dákokhoz ezt mostmár egyre többen hangoztatják, még közülük is. A legfelső bíróság a románok sirámainak adott igazat , sokadikszór, hogy a "román jelképek" nincsenek rajta a zászlón és a dákok vagy rómaiak se szerepelnek. Ahelyett, hogy erőltetnék a fantázia világuk elfogadását, inkább a saját valós történelmüket igyekeznének felkutatni és megtanítani az utódoknak. Nem vagyok a szimbólumok szakértője de még kevésbé a heraldika ismerője, ezért szakértőhöz folyamodtam. Szekeres Attila István, sepsiszentgyörgyi heraldikushoz , az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesületet elnöke, európai szinten elismert szakemberhez folyamodtam. Nem kellett személyesen megkeressem, az internet böngészőbe a neve mellé beírva a székelyzászlóval kapcsolatos véleményének több tucata került elő. Tehát mik is a román jelképek Székelyföldön? A sok utalás közül egyet figyelmébe ajánlok a kedves olvasónak, gondolom kielégítő választ ad a kérdésre. Az 2017. március 4-én megjelent Háromszék napilap oldalán jelent meg:
SZÉKELY NÉP 1941. május 7.
Köztudomású, hogy a székely megyék közül éppen Háromszék Megye az, ahol a népi viseletét legjobban elhanyagolták. Hogy mi volt ennek az oka, aZt ma már szinte fölösleges vitatni, azonban kétségtelen, hogy ezen a téren úgy a vezetők, mint maga a nép is hibás, mert az utóbbi két évtized alatt sok kezdeményező lépés éppen a nép részvétlenség akadt es a felszabadulás ezen a téren is megújhodást hozott. A magyar hadsereg bevonulását követően mind többen és többen vették észre azt, hogy nem a divatos drága ruhák, nem a páváskodó idegen holmik, hanem kimondottan csak a népviselet tetszett azoknak, akik boldog örömmel hozták a szabadságot.
Szek-helyek.ro
525400 Kézdivásárhely
42-es Udvartér 1.sz.
Telefon: +40 742 210 505
E-mail: szekhelyek@gmail.com
Kapcsolattartó: Tóth László