Ajánló

MOD_LNPD_MORE_CAT Ajánló  

Első fejezet: Világink ma, amiben élünk

Második fejezet: Világunk ma amiben élünk. Második fejezet: A Nagy Játszma – avagy a negyedik birodalom előkészítése

Harmadik fejezet: Világunk ma amiben élünk. Harmadik fejezet: A Nagy Játszma – avagy a negyedik birodalom előkészítése

Az előbbi fejezetekben az első világháború és az amerikai birodalom puha hatalmi befolyását láthattuk. Európa túlzott függősége gazdasági válsághoz vezetett. Torz gazdasági viszonyokat hozott létre a békeszerződés és a gazdaság újraindítását célzó hitelezés.

A második világháborút nem Hitler, hanem Versailles robbantotta ki.”

Versailles béke eredménye, csak fegyverszünet volt.
Semmilyen szempontból nem volt megfelelő a „Nagy Játszma” szereplőinek
, de a kis országoknak sem.

A német császár, Ferenc József, Wilson, Hitler, Roosevelt, Churchill, Sztálin csak emberek voltak akik azért lettek a színpadon, hogy ő neveiket jegyezzék meg, az igazi tettesek ezek mögött bújtak meg névtelenül. Arra is nagyon jók voltak, hogy mikor a sínről lelépnek a tömeg azt higgye, hogy valaminek vége lett

A folytatásban szó lesz a második világháborúról, valamint arról mi  volt a Marshall terv célja, a háborúban befektető cégek bankok függetlenül attól, hogy melyik oldalon állt végig együtt működött és profitált a háborúból. Ha megfigyeljük az összehasonlító táblázatot az első és második világ égés alatt kik dobták össze a pénzt, elgondolkodhatunk, hogy kik irányították 50 éven át a világot. A fent felsorolt emberek…?

A második világégés

Első fejezet: Világink ma, amiben élünk

Második fejezet: Világunk ma amiben élünk. Második fejezet: A Nagy Játszma – avagy a negyedik birodalom előkészítése

Ahhoz, hogy a jelenlegi politikai és gazdasági átrendeződést megértsük vissza kell időben menni a 19. század végéig, történelmi tényeket sorolok fel az akkori helyzet megismeréséhez.

A 19. század végén a világpolitikában és a gazdaságban egy dinamikus átalakulási időszak kezdődött, amelynek főbb jellemzői a gyarmatosítás, ipari fejlődés, imperializmus, geopolitikai rivalizálás és társadalmi változások voltak. Európában bonyolult szövetségi rendszerek jöttek létre. Ezek a szövetségek, mint az Antant (Franciaország, Oroszország, Nagy-Britannia) és a Központi Hatalmak (Németország, Osztrák-Magyar Monarchia), elméletileg a békét szolgálták, de valójában növelték a feszültséget.

A történelem tele van nevek kavalkádjával. Néró, Dzsingisz Kán, Napóleon, Hitler, Sztálin, Churchill, Kennedy, Biden, Merkel, Orbán, Hszi Csin-ping Von der Leyen, Zselenszkij régmúlt és jelenlegi „modern” politikai színház főszereplői, a címlapok arcai, a béketervezők és a hadüzenetek mosolygó kézbesítői. Egyeseket istenít a nép, másokat ördögként átkoz. De vajon hányan kérdezik: kik azok, akik nem szerepelnek a plakátokon, képeken, a porondon, csak cselekednek? Hőbörögni könnyű, gondolkodni már kevésbé.

Első rész:Világink ma, amiben élünk

A Nagy játszma – avagy a negyedik birodalom előkészítése

Egy nagy játszmának vagyunk az elszenvedői, amelynek gyökerei a nagy gyarmatosítások koráig nyúlnak vissza. Amikor a világ gyarmatosítható területei már elfogytak, a nagyhatalmak között megkezdődött a rivalizálás – a „konc” újrafelosztása. Az orosz szárazföldi gyarmatosítást nevezték eredetileg „Nagy Játszmának”, amelyet most metaforaként használok az egész 20–21. századi geopolitikai folyamatokra. Az Európai Unió szerepe is szóba kerül benne és nem csak Románia (ezzel kezdtem úgy ereztem, hogy ezt csak fel kell eleveníteni, magyarázni kevésbé), a többi keleti országokat is igyekszem bemutatni. Az összeállítást történelmi írások politikai gazdasági elemzések, a korabeli és jelenlegi sajtó alapján állítottam össze. Az írás nem szakírás inkább a tények felsorolásán keresztül mutatja be a világunkat, amiben élünk.

Kedve olvasó egy sorozat első fejezetét olvassa, mely igyekszik röviden pontokban összefoglalni, a geopolitikai helyzetet Európában az elmúlt száz évben. A cikk rámutat arra, hogy a 20. században hogyan alakultak a nagyhatalmi villongások. Hogyan alakult ki Amerika világuralma. A sorozatból kiderül, hogy versailles-i békeszerződés hogyan robbantotta ki a második világháborút. Az első fejezetben román politikai elképzelését és annak kudarcát látjuk. Láthatjuk, hogy a hintapolitikáját, hogy kilépek egy stratégiai megállapodásból és a másik mellé áll most is érzékelhető, az államelnök választást tüzetesebben vizsgáljuk. Tehát folytatódik az évszázados „kétkapus” politikai játszma.

December 1. és 5. között az Amerikai Egyesült Államokból, Florida államból érkezett rendőrküldöttség tartózkodik megyénkben Florin Popa, Kézdivásárhely volt rendőrfőnöke, a Nemzetközi Rendőrszövetség (IPA) romániai tagozata alelnökének meghívására.  

Nehéz választás előtt Európa

Nem lehet tudni mit főznek ki az izraeli iráni üstben ha Irán valóban megtámadja Izraelt, mert az már valóban világháborúhoz vezethet. Ha pedig ez megtörténik és Amerika is beavatkozik, gyorsan kiderül a több százezer muszlim mit keres a no-go zónákban Európa szerte. Na de valahogy Európa szerte másodrangú a Közel-Kelet. Az unió legnagyobb problémája jelenleg az, hogy ki mellett tegye le a voksot. (Szek-helyek)

Kapcsolat

Szek-helyek.ro 

525400 Kézdivásárhely
42-es Udvartér 1.sz.

Telefon: +40 742 210 505

E-mail: szekhelyek@gmail.com

Kapcsolattartó: Tóth László

Sebesség

Vállalkozó Speedmeter.hu