Szerző: Szék-helyek
A zöld megszorítások nyomán olyan narativa alakult ki az elmúlt években, amelyben at emberi szükségletek és törekvések háttérbe szorultak. A nyugati uralkodó osztály rádöbbent, hogy a bolygó megmentési politika nagyon sok pénzt hozhat nekik. Csupán annyit kell tenni, hogy az emberek elszegényítésével mentik meg a környezetet és csökkentik a népességet írja Joel Kotkin a Spiked oldalán.
Kotkin szerint a programjuk várhatóan évi 6 billió dollárjába kerül a világnak a következő 30 évben . Ezalatt hatalmas zöldtámogatást fognak zsebre tenni, és lubickolhatnak a vagyonukban és uralkodóként élhetnek. Azt írja, hogy sok lima kutató azt tartja, hogy az emberiség „a bolygó legnagyobb problémája”, nem pedig „egy jobb jövő megteremtője”
A klímakutatók fanatikusan beálltak az uralkodók mögé és az ők elképzeléseiket mantrálják. kulcsfontosságú prioritásnak tekinti, hogy kevesebb ember legyen a bolygón. Programjuk nemcsak kevesebb embert és kevesebb családot szorgalmaz, hanem a tömegek fogyasztásának csökkentését is. Elvárják tőlünk, hogy egyre kisebb lakásokban lakjunk, kevesebbet mozogjunk, és fizessük ki az egyre költségesebb energiát. Ezek a prioritások tükröződnek a szabályozó bürokráciában - írja a szerző.
A folytatásban felteszi a kérdést fenntarthatóság kinek?
Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter a közelmúltban azt javasolta, hogy osztálya a klímaváltozást „korunk legnagyobb gazdasági lehetőségének” tekintse. Az biztos, hogy rengeteg arany van zöldben ugyanazoknak a Wall Street-i befektetőknek, technológiai oligarcháknak és örökösöknek, akik a klímaaktivisták kampányait finanszírozzák. Egyre jobban irányítják a médiát is. A Rockefellerek, a Standard Oil vagyon örökösei és más rendkívül gazdag zöldek jelenleg klímariportereket finanszíroznak olyan szerveknél, mint az Associated Press és a National Public Radio.
A zöld programból ultragazdagok profitálnak, nekünk marad az elszegényedés és a nélkülözés.
A szerz véleménye: "Az új fenntarthatósági rendszerben az ultragazdagok profitálnak, a többiek nem annyira. A legkirívóbb példa az elektromos járművek (EV-k) kényszerű elterjedése lehet, ami máris hozzájárult ahhoz, hogy Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója a világ második leggazdagabb embere legyen. Noha az alacsony károsanyag-kibocsátású járművek fejlesztése folyamatban van, a fogyasztókat alapvetően arra késztetik, hogy olyan technológiát alkalmazzanak, amely nyilvánvaló műszaki problémákkal küzd , továbbra is sokkal drágább, mint a belső égésű motor, és elsősorban egy elektromos hálózattól függ, amely már az áramkimaradás szélén áll . Kiderült, hogy a zöld aktivisták nem számítanak arra, hogy elektromos autók váltsák fel a sajátjaikat. A hétköznapi embereket arra késztetik, hogy tömegközlekedést használjanak, gyalog vagy kerékpárral közlekedjenek."
A Nyugatot gazdaságilag is érintheti. Németország egykor autógyártó óriás volt, de 2030-ra várhatóan 400 000 autógyári munkahelyet veszít el. A Nyugat keresztes hadjárata a szén-dioxid-kibocsátás ellen valószínűsíti, hogy a „zöld” vagy más munkahelyek Kínába költöznek, amely már most is több üvegházhatású gázt bocsát ki, mint a magas jövedelmű világ többi része.
Eközben a kínai vezetés az éghajlat változásaihoz igyekszik alkalmazkodni , ahelyett, hogy aláásná a gazdasági növekedést a valószínűtlen nettó nulla célok elérésével - írja Kotkin.
A New York Timeshoz meseírói meggyőzték magukat arról, hogy az éghajlatváltozás jelenti a legnagyobb veszélyt a jólétre. De sok hétköznapi ember sokkal jobban aggódik a klímapolitika közvetlen hatásai miatt, kevésbé a túlfűtött bolygó közép- vagy hosszú távú kilátása miatt. A Net Zero napirenddel szembeni ellenkezését először a franciaországi gilet jaunes mozgalom fejezte ki 2018-ban, amelynek heti tiltakozásait kezdetben a zöldadók váltották ki. Ezt követték az elmúlt években a holland és más európai gazdálkodók tiltakozásai , akik dühösek a műtrágyák korlátozása miatt, amelyek csökkentik a hozamukat. A visszaszorítás a populizmus térnyerését váltotta kiszámos országban, nevezetesen Olaszországban, Svédországban és Franciaországban. Még az ultra-with-it Berlinben sem sikerült a közelmúltban elég szavazót megnyerni a szigorúbb kibocsátási célokról szóló népszavazásnak.
Ez a zöld retorika által elfedett osztályharc. A pénzügyi, technológiai és nonprofit világ elitjét állítja szembe a hétköznapi polgárok nagyobb számú, de megfélemlített, kevésbé szervezett és szétzilált tömegével csoportjával.
Kép: spiked-online.com